فروشگاه اینترنتی سبد آنلاین خرید آنلاین محصولات مجازی صرفه جویی در زمان و هزینه هزاران محصول متنوع و کاربردی درگاه بانکی آنلاین عضو شبکه شتاب 24 ساعت شبانه روز آماده خدمت رسانی به شما هستیم

گزارش کارآموزی رشته گردشگری

گزارش کارآموزی رشته گردشگری

عنوان :

کارآموزی رشته گردشگری

فرمت :

ورد داکیومنت - DOC

تعداد صفحه :

39

شناسه :

101

توضیحات :

مقدمه :

رواج سياست و جهانگردي در حال حاضر ، نسبت به دوران گذشته از هر زماني بيشتر است ، سرعت سير و سهولت سفره فواصل زماني و مكاني را از ميان برداشته است. با وسايل و امكانات فعلي نه تنها دورترين نقاط يك كشور به هم پيوسته است بلكه سراسر جهان با خطوط زميني و هوايي و دريايي مانند رگهاي يك بدن دائما بهم مرتبط مي باشند . ما كه امروز در قرن موشك زندگي مي كنيم اين ارتباط جهاني واز ميان رفتن فاصله ها را كاملا احساس مي كنيم ديگر زمان مسافرت با پاي پياده و شتر و كجاوه و استر گذشته است .

با وسايل نقليه سريع و راحت كنوني ، انسان ملال و خستگي سير و گشت و فواصل طولاني را حس نمي كند و مردم جهان بيشتر از هر چند به لذا خاطرات شيرين و فراموش نشدني سفر نمي انديشند .

ديدن مناظر زيباي طبيعت توام با شاهكارهاي شگفت انگيز هنر و صنعت هر آن ميل سياحت را در دل انسان بيشتر مي پروراند وامكان مسافرت دست دادن فرصت مناسب براي اين منظور يكي از آرزوهاي دلپذير و دلخواه بشر شده است . هر كسي سعي مي كند ببيند و بشناسد و قبل از اينكه رخت از آن ببندد ديدني ها و ظاهر شگفتي هاي دل انگيز آن را تماشا كند .

در زمان زندگي عامل و انگيزه هاي فراواني از قبيل مصالح و مقتضيات علمي ، اقتصادي ، سياسي و اجتماعي ، نيات مذهبي ، ديدار دوستان و خويشان ، ادامه تحصيل معالجات و استراحت پزشكي ، ماموريت هاي اداري و رسميت هاي ديگر وجود دارد كه الزام مسافرت را تائيد و ضرورت آن را ايجاب مي كند .

در بعضي از كشورها موقعيت هاي خاصي براي جذب توريست و مقتضيات ديگر براي سياحت وجود دارد و تبليغات زيادي براي جلب توجه مردم جهان به عمل مي آورد . و از نظر درآمد ارزي فعاليت هايي انجام مي دهند و قسمت هايي از اقتصاد خود را نيز بر مبناي اين امر متكي ساخته اند .

به موازات رواج روز افزون امر مسافرت و گرايش بيش از پيش مردم به اين امر ، يك موضوع نيز بالضروره مورد توجه قرار مي گيرد و آن لزوم ايجاد امكانات پذيرش اين مسافرت ها و فراهم نمودن تسهيلات و وسايل متناسب با انتظارات و تمايلات و خواسته هاي مسافران و در خور شان و منزلت آنان است و در رديف اين نيازها مبرم ، وجود        هتل هاي مدرن و مجهز قرار دارد . به طوري كه رفاه و آسايش فكري و روحي و جسمي مسافرات تامين شود و موجبات رضايت و خرسندي آنان از جنبه هاي مختلف فراهم گردد. اما بايد توجه داشت كه وجود هتل هاي مدرن موقعي مفيد و موثر مقابل رضايت خواهد بود كه از نظر ( مديريت ) و ( كادر پذيرايي ) و به طور خلاصه ( صنعت هتلداري ) بر اصول صحيح و مديريت و روش فني ( هتلداري ) مبتني باشد.

در سراسر جهان افراد بي شماري هستند كه با داشتن ثروت و ديدن ظواهر امر هتلداري تمايل پيدا مي كنند كه هتلي احداث و ممر در آمدي پيدا كنند . ساختمان را           مي سازند بدون اينكه متخصصان امر را طرف شور و مشورت قرار دهند . يا ساختماني خريداري مي كنند بي آنكه بدانند آن ساختمان جاي يك هتل را نمي تواند بگيرد . بفرض اتمام ساختمان با نظر مهندس ساختمان باز هم در آغاز كار قرار مي گيرند .

آنقدر نبايد ساده انديش بود زيرا هتل ، تنها قائم به ساختمان نيست بلكه تجهيزات هتل ، بخش هاي هتل ، تشكيلات هتل ، نصب دستگاه هاي هتل ، اداره كردن هتل هر كدام در بهره برداري از صنعت هتلداري نقشي دارند ، تعيين مسير و خط مشي و گردش كار ، تامين پرسنل كارديده و آموزش يافته ، به جريان انداختن چرخ هاي گردش كار و بسياري نكاتي ديگر از اهم مسايلي است كه در صنعت هتلداري بايد در نظر بگيرد .

 

معرفي هتل پارس مشهد

هتل پارس مشهد داراي امكانات ذيل مي باشد .

228 سوئيت و اتاق لوكس آرامبخش به ظرفيت تقريبي 600 نفر با چشم انداز درياچه و فضاي گل و سبزه

دو رستوران لوتوس و پگاه با انواع غذا و نوشيدني هاي سنتي و بين المللي

كافي شاب كنار درياچه مملو از ماهي و قو با پذيرايي انواع نوشيدني و كاناپه گرم

روم سرويس ، كافي نت و تاكسي سرويس 24 ساعته

مركز خريد، آژانس مسافرتي و بانك

دوپاركينگ روباز و سرپوشيده با ظرفيت 150 اتوموبيل

دو تالار جداگانه پذيرائي براي جشن ها و ساير گردهمائي ها به ظرفيت 500 نفر

سالن همايش به ظرفيت 200 تا 500 نفر با اتاق كنفرانس و اتاق خدمات منشيگري

سالن آمفي تئاتر مجهز به كليه تجهيزات صوتي – تصويري با ظرفيت 200 تا           250 نفر

كلوپ ورزشي منحصر بفرد شامل استخر آب گرم ، سوناي خشك و بخار ، جكوزي ، حوضچه آب سرد ، سالن تمرينات آمادگي جسماني ، ماساژ ، دو زمين تنيس ، اسكواش و سالن بيليارد .

 

اتاق ها :

اتاقهاي هتل با مساحتي در حد استاندارد بين المللي با دكوراسيون زيبا و رنگهاي مختلف در چند واحد و طبقه مجهز به سيستم صوت و تصوير با 17 كانال ماهواره اي ، امكان استفاده از اينترنت ، صندوق امانات خصوصي در داخل اتاق ، تشك طبي ، مبلمان زيبا و راحت ، سرويس بهداشتي شرقي و فرنگي ، با فضاي مناسب آسايش و آرامش را براي ميهمانان فراهم كرده است .

 

سوئيت ها :

سوئيتهاي لوكس و شيك تلاش مي كنند بالاترين ارزش يك هتل را به شما ارائه نمايند . سوئيتها داراي تزئينات زيبا و كاملا راحت هستند و قيمتهايشان باورنكردني است . حتما نزد دوستانتان تعريف هتل را خواهند نمود . ما موفقيتشان را مديون پاي بندي كامل به بالاترين استانداردها در نظافت ، نگهداري ، امنيت و رفتار دوستانه خدمتكاران                مي باشيم.

 

آمفي تئاتر :

هتل داراي آمفي تئاتر با ظرفيت بالا مجهز به سيستم صوت و تصوير و ترجمه همزمان ، سيستم اعلام و اطفاء حريق با استفاده از تكنولوژي جديد ، امكان اجراي همايش و اجراي مراسم موسيقي و نمايش فراهم نموده است .

 

كافي نت :

 يك راهنماي جدايي ناپذير براي مسافري كه مي خواهد همواره ارتباطش را با بيرون حفظ كند بدون آنكه درد سر وزن و مسئوليت حمل تجهيزات كامپيوتري را با خود به سراسر دنيا تحمل نمايد .

 

لابي :

لابي بسيار وسيع با دكوراسيون زيبا با امكانات رفاهي براي ميهمانان مانند بانك ، دفتر خدمات مسافرتي ، فروشگاه سوغات خراسان و عرضه مايحتاج ميهمانان ، فروشگاه صنايع دستي و لباس و تابلوهاي نقاشي نفيس و زيبا ، با استفاده از سيستم تهويه مطبوع ، محيطي دلپذير و آرام براي استراحت و زيارت ميهمانان با استفاده از سرويس رايگان فراهم گرديده است .

 

رستوران :

سالن رستوران اصلي هتل با دكوراسيون زيبا و نورپردازي رنگهاي شاد ، با خدمات وسيع در سطح استاندارد ، با كاركنان آموزش ديده در فضاي دلپذير و محيطي آرام پذيراي ميهمانان مي باشد .

 

كافي شاپ :

كافي شاب با محيطي بسيار خوشايند و دلپذير با چشم اندازي زيبا و داراي منوهاي غذايي سرد و گرم و انواع نوشيدني مي باشد .

 

سالن هاي كنفرانس :

سالن همايش و كنفرانس ها با امكانات صوت و تصوير و ميكروفون هاي روميزي با بهترين دكوراسيون و سالن هاي جانبي جهت كميسيون ها در نوع خود منحصر به فرد مي باشد .


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,900 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file101_1827297_6398.zip77.1k

محبوبترین محصولات